Whatsapp : 0545 371 31 38

Blog

Koronavirüs Ve Sağlık

Koronavirüs Ve Kilolu İnsanların Yaşamına Etkileri

Aylardan beri tüm dünya korona virüsün etkileri ile savaşıyor ve her ülke kendince önlemler alıyor. Türkiye’ de de belirli günlerde sokağa çıkma yasağı var, hatta belirli bir yaşın altı ve üstü neredeyse hiç çıkamıyor haftalardan beri. Tabii sürekli evde kalmanın bazı negatif etkileri de var. Bunlar:

 

  •          Sinir Bozukluğu
  •          Depresyon
  •          Anksiyete
  •          Kilo Alımı
  •          D vitamini eksikliği

Gibi bazı ruhsal ve bedensel negatif etkiler. Özellikle de kilolu insanlar için tamamen eve kapanmak, hareketsizlik eşittir kilo alımı anlamına geliyor. Bu dönemlerde, internet paylaşımlarında anlaşılıyor ki birçok insan gibi kilolu insanlar da evde egzersiz yapmayı keşfetmiş. Hatta düzenli bir şekilde günlük yapılan bu egzersizler sayesinde önemli oranda kilo kaybedenler de oluyor.

 

Evde egzersiz yapmak, hem sağlık, hem fazla kilo alımını engellemek ve kilo vermek açısından çok faydalı. Ayrıca ruhsal olarak da insana pozitif etkileri var. Korna salgını yüzünden eve kapanmak zorunda kalanlar, her gün düzenli olarak yarım saat, bir saat arası egzersiz yapmaya çalışmalı. Tabii bu arada can sıkıntısından sürekli atıştırmaktan da kaçınmak en iyi karar olur.

 

Bunun dışında bol bol okumak, evde ne zamandır yapmak istediğiniz ama bir türlü vakit ayıramadığınız işleri halletmek de zamanı iyi değerlendirmenin yolları olabilir.

 

Evde ufak tefek el işleri, yazı düzenleme, çeviri, makale yazarlığı gibi yan işlerle ek gelir elde edenler de oluyor. Ekonomik sıkıntılar içinde olunan bir zamanda ek gelir imkanı yaratabilecek bir yeteneğiniz varsa, değerlendirmek için en doğru zaman.

 

Ruhsal problemlerin, stresin kilo alımına etkisi son yıllarda oldukça fazla gündeme gelen bir konu. Hem hobilerinize zaman ayırmak, hem de ek bir gelir kaynağı bulmak, sizi ruhsal açıdan da rahatlatacak ve daha fazla kilo almanızı da önleyecek.

 

Bunun dışında bol bol meditasyon yapmaya çalışmak, sevilen müzikleri dinlemek de rahatlatıcı önlemler. Eş, dost, akrabalar ile görüntülü veya sesli görüşmeler yapmak da sizi günlük rutinin sıkıcılığından kurtaracaktır.

 

Negatif durumları pozitife çevirmek, bakış açısı ile ilgilidir. Bu sıkıntılı zamanlarda hem kendi sağlığınız için faydalı bir şeyler yapmak, hem gizli kalmış yetenekleri keşfetmek biraz olsun izolasyon günlerini iyi değerlendirmek anlamına geliyor.

İnternetten Kıyafet Alışverişi Yapmak

İnternetten Plus Size Kıyafet Alışverişi Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken 3 Kural

Moda, tıpkı kullanıcıları gibi, çok yönlü ve değişkendir. Aslında belli başlı kuralları da olsa, herkes kendi özgün stiline kendi imzasını atar. Doğru ve kendinize has tarzı yaratmayı başarırsanız insanlara yansımanız da farklı olur ve kusurlarınız yerine pastanın çikolatalı kısmını görürler.

 

Ancak tarz oluşturmak o kadar da kolay değildir. Özellikle de plus size ve içinde birçok x barındıran xxl… bedenler giyiyorsanız. Tek bir mağazada aradıklarınızı biraraya getirmek de mümkün olmayabilir. Böyle durumlarda imdada internet alışverişi yetişiyor. Oturduğunuz yerden, birçok online alışveriş noktasını bir anda gezip kendinize özel stilinizi yaratabilirsiniz. Ancak internette plus size kıyafet seçerken de dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaları da var.

 

Stil Belirleyin

Öncelikle size bugüne kadar en çok hangi giysilerinizin yakıştığını bir yere not edin. Kafanızda, kendinize uygun gördüğünüz ve oluşturmak istediğiniz giyim stilini de belirleyin. Belirli bir tarzda giyinmek, hem farklı kombinleri kolayca oluşturmaya yardımcı olur; hem de bütçeyi zorlamaz.

 

Liste Oluşturun

Stinize karar verdiniz. Şimdi sıra bu özel ve özgün tarzı oluşturmak için nelerin alınması gerektiğine geldi. İyice düşünüp taşınıp, hatta kafanızda çeşitli durumlar için kombinler tasarlayıp bunları kategoriler halinde bir kenara yazın. Örneğin ofis kategorisinin altına ofiste giyilecek kıyafetleri listeleyin, özel günler, tatil günleri gibi ihtiyacınız olan kategorileri not alın. İnternette alışveriş için kıyafet ararken, bu liste işinize çok yarayacak. Neye ihtiyacınız olduğunu bildiğinizden hemen o kategorilere yöneleceksiniz.

 

Ölçülerinizi doğru alın

Hangimizin başına gelmedi ki, internetten sipariş ettiğimiz kıyafetin bir beden büyük ya da küçük çıkması… Ölçülerinizi bir metre yardımıyla alıp kolay kaybolmaması için bir karta yazın. Her internet alışverişinde bu kartı yanınızda bulundurun. Seçtiğiniz giysilerin ölçü tablosuna mutlaka bakıp, doğru ölçülere denk gelen kıyafet bedenlerini sipariş edin.

 

Her mağazanın kıyafet bedeninde farklılıklar olabiliyor. O yüzden beden numarasından çok, alacağınız ölçülere ve kıyafetin ölçü tablosu ile uyuşmasına dikkat edin. Bu şekilde hatalı bedeni sipariş edip, tekrar geri göndermek zorunda kalmazsınız. Özellikle yurtdışı alışverişlerde geri gönderme işlemleri ve tekrar siparişinizin gelmesi uzun süreler alabiliyor.

Büyük Göğüslü Büyük Beden Kadınlar'ın Kıyafet Seçimi

Büyük Göğüslü Plus Beden Kadınlar Kıyafet Seçiminde Bu 5 Noktaya Dikkat Etmeli

Büyük göğüs kıyafet seçiminde problem yaratabiliyor. Seçtiğimiz kıyafetler ne çok dar ne de bol dökümlü olmalı. Konfor hissi veren boyutlar idealdir. Ustaca giyinmek, bir oyunu doğru oynamak gibidir. Ufak tefek hileleri vardır. Büyük göğüsleri gizlemek ve doğru kıyafetleri seçebilmek için göz önünde bulunduracağımız 5 nokta var.

 

Minimizer özelliği olan sütyen kullanın

Her şeyden önce, büyük göğüslü kadınların giyinmeye başlarken yapması gereken, tüm göğsü kaplayan kolektör özelliğine sahip minimizer sütyen kullanmaktır. Sırt sağlığı ve dik bir duruş  için kalın sırt ve omuz askıları tercih edilmelidir. Buna ek olarak, balenli iç çamaşır teknolojisi ve dikişsiz üretilen dikişsiz sütyen kullanılmalıdır. Büyük göğüsleri olan kadınlar için, günümüzde bir çok firmaya ait farklı renk ve boyutlarda minimizer sütyen bulmak mümkün. Kıyafetin altında, göğüsleri saran bu sütyenler mucizeler yaratır ve  en azından bir beden daha küçük görüntü verir.

 

V yakalarla boylar uzasın

Göğüslerin daha küçük görünmesini sağlamak için en önemli noktalardan biri vücudu uzatmaktır. Üst gövdenin daha uzun görünmesini sağlamaktır. V yakalı bluzlar bu konuda optik hile yaratan işbirlikçilerdir. Aynı şekilde, gömleğin üst düğmeleri açılarak bir yanılsama sağlanabilir. Başka bir unsur, kalça seviyesinde tunik tarzı üstler giymektir. Benzer şekilde, bu da üst vücudun doğal olarak göğüslerden daha uzun olduğunu ve daha küçük göründüğünü gösterir.

 

Kruvaze ceket

Ön kısımda örtüşen kruvaze ceketler, göğüsleri gizleyerek optik olarak daha küçük görünmesine yardımcı olur. Daha minimal bir görüntü sağlar. Ceketlerinizi biraz tadilatla kruvaze yapabilirsiniz veya yeni alışverişlerde bu tarz ceketler edinmeye özen gösterebilirsiniz.

 

Tulum giymek

Kilo problemlerini sadece büyük göğüsleriniz varsa kamufle etmek zorunda değilsiniz; uzun görünmek genelde daha ince bir görünüm de sağlar. Tulumlar üst gövdeyi daha uzun gösterir. Tek parça olduğu için görünümü kesintiye uğratmaz. Doğal olarak, boyunuz da daha uzun görünür. Tabii tulumun vücudunuza iyi oturmasına dikkat edin çok dar olan tulumlar hoş durmaz. Altına giyeceğiniz topuklu ayakkabı ile boy uzatma oyununa biraz daha katkıda bulunmuş olursunuz.

 

Dikkatleri vücudun üst kısmından uzaklaştırın

Alt vücut için canlı renkler, hareketli parçalar üst vücut için daha sade parçalar seçin. Gösterişli küpelerle yüzünüze dikkat çekebilirsiniz. Balıkçı yaka ve sıfır yaka üstleri, saten ve payetli kumaşlar, büyük ve dikkat çekici baskılar ve deyim kolyelerinden mümkün olduğunca kaçınılmalıdır. Bir diğer yasak parça enine çizgili, renkli, cepli, fiyonk, bebek ve şal yaka üstleri…

Büyük Göbeği Kamufle Etmek İçin Bilmeniz Gereken 6 Şey

Büyük Göbeği Kamufle Etmekİçin Bilmeniz Gereken 6 Şey 

Spor ve diyet yapıyorsunuz, ama karnınızdaki yağlar yok olmak istemiyor mu? Spor ve beslenmeye ek olarak, doğru kıyafet de en azından görsel olarak sihir gibi ekstra kiloların yok olmasına yardımcı olur. Göbekli kadınlar için hangi moda parçaları avantajlıdır, nasıl giyilir ve birleştirilir?

 

Bu altı basit stil hilesi ile karnınızı gizleyebilirsiniz:

 

1: Drapeler ince gösterir

Karnınızı gizlemek istiyorsanız, ince, elastik malzemelerden yapılmış figürü saran üstlerden ve elbiselerden kaçınmalısınız. Sorunlu bölge bu giysilerle daha çok vurgulanır. Vücudu ve kıvrımlarını düzleştiren ve böylece göbeği gizleyen drapeli elbiseler ile en doğru seçimi yapmış olursunuz.

 

2: Mat renkleri seçin

Karnınızı gizlemek istiyorsanız, mat kumaşlardan yapılmış kıyafetler ve üstler kullanmalısınız. Koyu renkler de , karnı daha ince gösterirler.

Ayrıca göbeği gizlemek için harika bir hile: sorunlu bölgeden dikkati uzaklaşan ve figürü görsel olarak uzatan dikey çizgili bir elbise seçin. Bu, midenin hemen daha ince görünmesini sağlar. Elbisenin ayrıca göbek çevresinde oynayan bir kemeri varsa, bu işi doğru yapıyorsunuz demektir.

 

3: Dikey çizgiler

Boy uzatan dikey çizgiler dosttur. Düz çizgili,  V yakalı üst kısımlar veya elbiseler, ortadan düğmeli, fermuarlar veya dikey şeritler boyu optik olarak uzatmak anlamına gelir. Veya dikey gövde çizgilerini vurgulayan uzun zincirli kolyeler ve eşarplar kullanın. Bu, karnınızı gizleyecek ve siluetinizin genel olarak daha ince görünmesini sağlayacaktır.

 

4: Önemli olan uzunluk

Prensip olarak, uzun üstler kısa olanlardan daha kamufle edicidir. Gömleğin veya süveterin bittiği yere de dikkat etmelisiniz, çünkü tam olarak ilk gözün takıldığı noktalar kıyafetlerin bitiş kısımlarıdır. Kalçaların üzerine uzanan uzun gömlekler veya uzun tunikler, göbeği gizlemek için idealdir.

Aynı renkte üst ve altlı kombinler de boyu daha uzun gösterir. Örneğin, açık, kısa bir gömlek ve koyu pantolon giyerseniz, odak tam olarak renk değişimi noktasında, yani midenizdedir. Sert kontrastlar yerine yumuşak renk geçişleri seçin.

 

5: Mucize silah: shapewear

Ünlü kadınların sorunlu alanları olmadığını düşünmeyin. Sadece göbek ve diğer sorunlu bölgeleri  düzgün bir şekilde nasıl gizleyeceklerini biliyorlar . Shapewear ile. Elastik ancak sağlam bir kumaştan yapılmış şekil şekillendirici iç çamaşırı,vücuttaki fazlalıkları yerine iter ve daha düz bir mide oluşturur.

 

6: Yüksek belli pantolon göbeği gizler

Yüksek kesimli kot pantolon veya streç bileşenli etekler düşük bellerden daha çok göbeği gizleyebilir. Daha ince bir mide oluştururlar ve bu yüzden, birçok kadın tarafından tercih edilirler.

Büyük Beden Tesettür Abiye Seçimi

Büyük Beden Tesettür Abiye Seçiminde En Çok Dikkat Etmeniz Gereken  4  Nokta

Tesettür giyimi seçen kadınlar için abiye kıyafet seçmek eskiden zor bir olaydı. Özellikle de plus size, yani büyük bedene sahip olanlar için... Ancak günümüzde moda sektörünün her zevk ve bedende kadına hitap edecek kadar gelişmesi ile, her kadın gönlündeki abiye kıyafetleri bulabiliyor.

Yine de her işin püf noktası olduğu gibi, davetlerde hem zarif bir şıklık sergilemek hem de hatalı bir kıyafet giymemek için dikkat edilmesi gereken bazı altın değerinde kurallar da var. Büyük beden abiye seçiminde 4 can alıcı kural:

 

Büyük beden tesettür abiye kıyafet rengi

İlk kural renk seçimi ile ilgili. Abiye kıyafetinizin rengini seçerken, cildinize uygunluğu, kilonuzu veya problemli bölgenizi ortaya çıkaran değil kaşeleyen bir renk olması çok önemlidir. Abiye kıyafete uygun tek renk bordo veya bej renkli bir elbise, etek bluz seçimi siyah ve lacivertin tekdüzeliğinden de sizi kurtarır.

 

Büyük beden tesettür abiye kıyafet deseni

Elbiselerde oyuncu göz kırpmalar yaratan minik ve belli belirsiz desenler olabilir, hatta abartılı olmamak şartıyla çiçek deseni bile seçilebilir. Ama unutmayın ki, büyük ve çok renkli desenler kilonuza kilo katar.

 

Büyük beden tesettür abiye kıyafet kesimi

Fazla dar kesimli elbiselerden kaçının. Bu hem abiye hem günlük yaşam için geçerlidir. Özellikle abiye kıyafette biraz dökümlü kumaşlar hem kıyafeti hareketlendirir, hem de kiloları kamufle eder.

 

Büyük beden tesettür abiye kıyafete uygun aksesuarlar

Abiye kıyafetinizin aksesuarı tüm kombine uygun bir şal, ayakkabı ve çanta ile tamamlanabileceği gibi takılar da çok önemlidir. Başörtüsü veya türbanınıza iliştireceğiniz bir broş kıyafete hemen farklı bir hava verecektir. Tek renk bir kıyafeti, daha dikkat çekici bir kolye, yüzük ve bilezik üçlüsü ile tamamlayabilirsiniz. Ayrıca kolye yerine işlemeli bir yaka süslemesi de kullanılabilir.

 

Büyük beden tesettür abiye kıyafet seçerken göz önünde bulundurmanız gereken 4 nokta, 4 altın kuraldan bahsetmeye çalıştık. Bu temel prensipleri, günün moda akımları ile de birleştirince; tesettür giyimde de trendleri yakalamanız mümkün olacak. Böylece her katıldığınız davete zerafetiniz ile renk katacaksınız.

Özel Günler İçin XXL Moda

Özel günler için büyük beden abiye seçerken nelere dikkat edilmeli?

Özel günler özel kıyafetler gerektirir.  XXL iş modası, parti kıyafetleri, geleneksel moda veya büyük beden giyen insanlar için gece kıyafetleri olsun - her fırsatta ve her boyutta büyüleyici kıyafetler yaratabilirsiniz. Bunu yaparken de, kesinlikle kasvetli bir kıyafet seçmeniz gerekmez. Modanın en son trendlerini giymek sizin de en doğal hakkınız.

 

Büyük beden, kendine güvenen kadınlar için gece kıyafetleri

Kendine yakışan gece kıyafetleri ile, dolgun kadınlar kadınsı hatlarını akıllı bir şekilde ortaya çıkarabilir. Özellikle kıvrımlı kadınlar için biçilmiş kaftan olan zarif elbiseler ve gece kıyafetleri  kadınsı ve etkileyici bir imaj yaratabilir ve katıldığınız gecenin kraliçesi olabilirsiniz.

 

Büyük beden abiye kıyafet nasıl olmalı?

İster bedeni saran çekici bir elbise, ister zarif ve asil kesimli bir abiye elbise olsun zevkinize göre abiyeler bulmak artık zor değil. Renkli bir görünüm istiyorsanız, mor, turkuaz veya yumuşak pembe bir gece elbisesi kullanabilirsiniz. Giysileri seçerken, çok yönlü güzel bir siluet oluşturdukları için yumuşak, akan kumaşlar tercih edilmelidir. Şifon, abiye kıyafete çok uygun bir kumaştır. Elbise karın ve kalça bölgesinde biraz daha cömertçe düşebilir, göğüs kısmı biraz daha bedene oturabilir. Romantik bir akşam yemeği, tiyatro ziyareti veya akşam resepsiyonu için - usta bir şekilde tasarlanmış bir gece elbisesinde göz alıcı bir görünüm garantidir.

 

Büyük beden abiye maksi elbiseler

Bir düğün partisinde veya büyük bir aile davetinde çok fazla bacak göstermek istemiyorsanız, şenlikli bir maksi elbise giymek en iyisidir. Güzel bacaklarından gurur duyanların tabii mini elbiseler seçmesinde hiç bir sakınca yoktur. Kıvrımlı kadınlar için abiye elbiseler ideal olarak dizlere kadar ulaşır.Boyunuz müsaitse, etek boyu daha uzun tutulabilir. Zarif bir yırtmaçla bacağınız görünmekle görünmemek arası oyuncu bir havada olur. İnce bir V veya şelale yaka olan elbiseler de vücudun üst kısmında aynı oyuncu havayı yaratır. Koyu renkler, zarif tasarımlar ve şık seçilmiş aksesuarlar zarif bir abiye kıyafetin olmazsa olmazıdır. Kıvrımlarınızı mükemmel bir şekilde vurgulamak için jarse, şifon, polyester, ipek gibi kumaşlardan yapılmış abiye elbiseler önerilir.

Büyük Beden Kıyafetlerle Yılın Her Mevsimi Şık Olmak Mümkün

Büyük beden giyinen kadınların yılın her mevsimi şık ve trendy olması mümkün. Son yıllarda büyük beden kıyafet seçenekleri, moda dünyasındaki son trendlere uygun ve kadınları her bedende şık, zarif ve modern hissettirecek kapasitede tasarlanıyor.

Öncelikle eski giyim kalıplarını yıkmakla işe başlamak gerekiyor. Büyük beden kadın sadece koyu renk ve desensiz giysiler giyer kuralını hemen yırtıp atın. Büyük beden kadın, bedenine en çok yakışanı bularak her renk ve desende giysiyi seçebilir. Örneğin tek renk pantolon ve etek üzerine rengarenk tunik veya gömlekler giymemeniz için hiç bir neden yok.

Renk ve desenleri doğru yerde kullanarak şıklığı büyük beden modasında da yakalayabilirsiniz. Baştan ayağa çarpıcı renkler giymek yerine, usta kontrastlar yaratın. Çiçekli bir tuniğin altına tek renk dar kesim bir kot pantolon giyebilirsiniz. Veya desenli, renkli bir elbise ile tek ve sade bir renkte ayakkabı ve çanta kullanarak dengeyi bulabilirsiniz.

Bunun yanı sıra pastel tonları da yine çekinmeden kullanabilirsiniz. Yaşama sevincinizi giysilerinize yansıtmamanız için hiç bir neden yok.

Bilmeniz gereken en önemli şey, vücudunuzu iyi tanımanız gerektiğidir. Kalçanız çok genişse, dikkati vücudun üst kısmına çekin. Aynı şekilde göğsünüz ve vücudun üst kısmı geniş kalçanız daha darsa, dikkati vücudun alt kısmına çekecek şekilde giysiler seçin.

Boyunuz da önemli bir kriterdir. Kısa boyluysanız, çok uzun giysiler seçmekten kaçının, bunlar sizi olduğunuzdan kilolu gösterir.

Boynunuz kalın ve kısa ise v yaka, veya derin göğüs dekolteli bluzlar giyerek boynu olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz.

Pantolon veya etek seçiminde herhangi bir kural yok. Her ikisini de zevkinize göre giyebilirsiniz. Kombininize uygun olması açısından kimi zaman daha dar, kimi zaman daha bol kesimli modelleri tercih edebilirsiniz.

Moda, tıpkı kullanıcıları gibi, olağanüstü ve çok yönlüdür. Farklı boyutlarda ve vücut tiplerinde kadınlar olduğu gibi, onlara uygun moda da vardır. Size kural konulmasına izin vermeyin, kuralları siz yaratın. Büyük beden de giyseniz, yılın her mevsimi kendinizi şık ve güzel hissedin.